Polsko-niemiecki konkurs cukierniczy

  • Opublikowano: czwartek, 01, marzec 2018 00:19
  • Adam Grzegrzółka


W dniu 27 lutego 2018 r. uczeń klasy III cukiernik Daniel Majerowski zajął 2 miejsce w polsko-niemieckim konkursie cukierniczym na najpiękniejszy tort pod hasłem „Świat bajek”.

Konkurs odbył się w Niemczech w miejscowości Torgelow w Berufliche Schule des Landkreises Uecker-Randow. W rywalizacji wzięło udział 8 uczniów. Tort Daniela zatytułowany „Świat minionków” zachwycił jury nie tylko pomysłowością, jakością wykonania, ale również doskonałym kremem na bazie marakui, który, co podkreślało jury, wyróżniał się lekkością i orzeźwiającą nutą. Oprócz dyplomu uczeń otrzymał kosz niespodziankę i nagrodę finansową.

Danielowi w konkursie towarzyszyły panie: Anna Zielińska, nauczyciel technologii cukierniczej, która dzielnie wspierała Daniela w trakcie całego konkursu od strony fachowej i Magdalena Lesień – nauczyciel języka niemieckiego, która odpowiedzialna była za komunikację polsko – niemiecką.

Zwycięzcy jeszcze raz serdecznie gratulujemy!