Polsko-niemiecki konkurs cukierniczy

• Opublikowano: czwartek, 01, marzec 2018 00:19
  • Adam Grzegrzółka

W dniu 27 lutego 2018 r. uczeń klasy III cukiernik Daniel Majerowski zajął 2 miejsce w polsko-niemieckim konkursie cukierniczym na najpiękniejszy tort pod hasłem „Świat bajek”.

Konkurs odbył się w Niemczech w miejscowości Torgelow w Berufliche Schule des Landkreises Uecker-Randow. W rywalizacji wzięło udział 8 uczniów. Tort Daniela zatytułowany „Świat minionków” zachwycił jury nie tylko pomysłowością, jakością wykonania, ale również doskonałym kremem na bazie marakui, który, co podkreślało jury, wyróżniał się lekkością i orzeźwiającą nutą. Oprócz dyplomu uczeń otrzymał kosz niespodziankę i nagrodę finansową.

Danielowi w konkursie towarzyszyły panie: Anna Zielińska, nauczyciel technologii cukierniczej, która dzielnie wspierała Daniela w trakcie całego konkursu od strony fachowej i Magdalena Lesień – nauczyciel języka niemieckiego, która odpowiedzialna była za komunikację polsko – niemiecką.

Zwycięzcy jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczno - literacki

Zapraszamy serdecznie do udziału

w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Literackim
dla dzieci i młodzieży „Nici losu - opowieści o pokoju”

Temat konkursu jest inspirowany obrazem Wojciecha Siudmaka:

„Nici Losu - opowieści o pokoju”

• Prace plastyczne i literackie powinny wpisywać się w temat opowieści o pokoju oraz promowania idei tolerancji, porozumienia, współpracy, solidarności i harmonii.
  • Technika prac plastycznych: dowolna trwała technika płaska.
  • Format prac: prace plastyczne tylko w formacie A3 (297×420 mm). Prace literackie: maksymalna objętość: dwie strony A4 tekstu, w formie wydruku pliku komputerowego, czcionka times new roman, rozmiar 12.
  • Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi ich autorów, nigdzie wcześniej niepublikowanymi oraz nie przedstawianymi na innych konkursach.
  • Prace należy dostarczyć  do dnia 19 września do pani prof. Iwony Czajkowskiej-Bajor (sala 44) albo do pani prof. Iwony Walczak (sala 37)
Czytaj więcej: Konkurs plastyczno - literacki