Bóg rozmawia przez pijanych?

25 października 2018r.  uczniowie naszej szkoły – 83 miłośników teatru obejrzało spektakl pt. „Pijani” w reż. Roberta Rakowskiego w Teatrze Współczesnym.

Jak sam tytuł wskazuje wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie, albo w jej trakcie. Nie warto ich jednak lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

Spektakl porusza wiele problemów nurtujących współczesnego człowieka, takich jak miłość, śmierć, pieniądze, zdrada… wegetarianizm. Napięcie emocjonalne towarzyszące widzowi skłania go do głębokiej refleksji, a nawet osobistej rewizji wyznawanych poglądów.

Warto również dodać, że w spektaklu, obok aktorów Teatru Współczesnego, zadebiutowali absolwenci PWSTiF w Łodzi – Karolina Sawka i Konrad Eleryk.

organizatorki:

Iwona Walczak

Anna Włoch

Małgorzata Kowalczyk