Zapraszamy do Teatru!

• Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018 05:23
  • Iwona Walczak

Zapraszamy do Teatru Polskiego

23 marca (piątek, godz. 19.00)

na spektakl "Szczecińskich ulic historia prywatna"

cena biletu: 12 zł

Widowisko teatralne będzie miało formę spektaklu teatralnego połączonego z dyskusją, prezentacją multimedialną z udziałem aktorów, wprowadzane będą również elementy wykładu. Scenariusz opracowany został na podstawie książki „Ulice Szczecina” Artura  Daniela  Liskowackiego.

Zapisy i wpłaty w czytelni szkolnej lub u nauczycieli języka polskiego do 12 marca!

10 kwietnia (wtorek, godz. 19.00)

na przezabawny spektakl "Mayday"

cena biletu dla ucznia: 30 zł

dla pracownika szkoły: 40 zł

„Mayday” to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji. (opis ze strony Teatru Polskiego)

Zapisy i wpłaty  w czytelni szkolnej i u nauczycieli języka polskiego do 15 marca!

16 maja (środa, godz. 19.00)

na nowy, arcyzabawny spektakl "Pensjonat pana Bielańskiego"

cena biletu dla ucznia: 30 zł

dla pracownika szkoły: 45 zł

Czy wiedzą Państwo, że w zaborze austriackim, inaczej niż w pozostałych dwóch zaborach, obowiązywał ruch lewostronny?„Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa. Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór! Jego bratanek Alfred, który mieszka w Krakowie musi, zdaniem wuja, pomóc mu w realizacji tego celu. Alfred nie chce w tym uczestniczyć, ale obiecane pieniądze od wuja przełamują jego skrupuły, a do tego, zupełnie nieoczekiwanie, jego przyjaciel, młody malarz Kazimierz Czereśniak ma błyskotliwą ideę jak zdobyć pieniądze od Maurycego Stolnika bez konieczności odwiedzania prawdziwego domu wariatów… (opis ze strony Teatru Polskiego)

Zapisy i wpłaty w czytelni szkolnej i u nauczycielek języka polskiego do 6 kwietnia!

Iwona Walczak

Małgorzata Kowalczyk-Bykowska