Marcin Kosior

Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

W dniu 15 grudnia 2016 odbył się Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej, w którym tradycyjnie udział wziął Zespół Wokalny Zespołu Szkół Nr 6. Tradycją jest też fakt, że z prawie każdego grudniowego występu zespół od lat przywozi nagrody. Tym razem grupa utalentowanych muzycznie uczennic naszej szkoły zdobyła wyróżnienie: Laura Konopska (2 hot), Ewelina Kozak (2 tot), Wiktoria Kulczycka (2a tżug), Ewelina Laska (2a tżug ), Kasia Strzelczyk (1 hot ), Zosia Wójtowicz (1 tot). Gratuluję i bardzo dziękuję członkiniom zespołu za ogromną pracę, jaka wykonały, by jak najpiękniej zaprezentować naszą szkołę.

Marcin Kosior

Zespół wokalny w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie im Mikołaja Reja.

 

Zespół wokalny w Zespole Szkół nr 6 powstał we wrześniu 2004 roku. Jego zadaniem jest wzbogacanie imprez szkolnych występami muzycznymi, promowanie szkoły poprzez uczestnictwo w imprezach i konkursach pozaszkolnych. Celem nadrzędnym jest popularyzacja wśród młodzieży muzyki i śpiewu oraz umożliwienie jej rozwijania swoich talentów.

Zespół muzyczny odniósł wiele sukcesów które w dużym stopniu przyczyniły się do wzbogacenia życia kulturalnego szkoły oraz jej promocji na terenie miasta Szczecina:

 2006 :

- wyróżnienie w kategorii zespołów na festiwalu piosenki szantowej »Kalmar « 

 - II miejsce na Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w kategorii zespołów

 2007:

 - I miejsce na Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w kategorii zespołów,występ na gali festiwalu w Operze na Zamku

 2008:

- zdobycie przez zespół I miejsca oraz solisty Jakuba Schalczewskiego II miejsca w kategorii solistów w jubileuszowej edycji X Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej,występ na gali festiwalu w Operze na Zamku

 2009:

 - wyróżnienie w kategorii zespołów w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

 2010:

 - II miejsce w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w kategorii zespołów,występ na gali festiwalu w Szkołe Podstawowej nr 35

 2011:

 - II miejsce w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w kategorii zespołów

 - wyróżnienie dla Joanny Kurpioch w kategorii solistów.

 2012:

 - III miejsce w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w kategorii zespołów

Czytaj więcej: Zespół wokalny w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie im Mikołaja Reja.

Zespół wokalny

Słów kilka o śpiewie

 

Śpiew jest formą muzycznego wyrazu, która nie wydaje cieszyć się szczególnym uznaniem wśród młodzieży. Niech świadczy o tym choćby fakt o ogromnej popularności wśród nastolatków muzyki rapowej, hip-popowej, gdzie śpiew jest zastąpiony tekstem mówionym, oraz muzyki techno, która budowana jest na agresywnym schemacie rytmicznym, w której jeśli w ogóle on występuje, jest traktowany marginalnie.

Czytaj więcej: Zespół wokalny