Szczeciński Salon Maturzystów „Perspektywy 2018”

  • Opublikowano: poniedziałek, 17, wrzesień 2018 20:30
  • Anna Barcicka

Zapraszamy na Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się w dniach 18-19 września 2018 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79. Adresatem kampanii informacyjnej „Salon Maturzystów Perspektywy 2018” są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy już za rok przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem Salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2019.

  • 18 września o godz. 12:45 zapraszamy zapisanych uczniów z klasy 4atżug (9 osób), 4 tot (9 osób) oraz z klasy 4th (3 osoby). Opiekunowie: p. Sylwia Pawlus, p. Jolanta Drewniak
  • 19 września o godz. 11:50 zapraszamy zapisanych uczniów z klasy 4btżug (7 osób) oraz z klasy 4th (7 osób). Opiekun: p. Anna Barcicka.

Zainteresowani uczniowie mogą dostać papierową wersję „Informatora dla Maturzystów 2019”. Po wypełnieniu ankiety należy wydrukować kupon uprawniający do odebrania bezpłatnego egzemplarza. https://informator.perspektywy.pl „Informatora dla Maturzystów 2019”. to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Czytelnik znajdzie w niej kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2019/20 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Eksperci OKE pomogą tegorocznym maturzystom przygotować się do egzaminu i uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Poza ofertą edukacyjną tak dużą rzeszę zwiedzających przyciąga program merytoryczny, przygotowany przez OKE w Poznaniu. Odbędzie się ponad 30 spotkań poświęconych maturze 2019 z języka polskiego, języków obcych, matematyki i innych przedmiotów maturalnych. Odbędą się także spotkania poświęcone prezentacji oferty edukacyjnej akademickich uczelni publicznych regionu – swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje gospodarz wydarzenia – Uniwersytet Szczeciński oraz inne uczelnie z regionu.

Szczegółowe informacje na temat programu Salonu, lista wystawców oraz wskazówki dojazdu znajdują się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej: http://www.salonmaturzystow.pl/2018/szczecin.

Anna Barcicka