Licealista w świecie nauki - 2019


Kolejny raz uczniowie Technikum Gastronomicznego zostali młodymi naukowcami. Pod opieką pana Adam Grzegrzółki i pani Izabeli Kępczyńskiej-Sitki biorą udział w VII edycji projektu naukowego „Licealista w świecie nauki”. 15 lutego 2019 roku w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT, odbyła się uroczysta inauguracja projektu, połączona z wręczaniem licealistom indeksów.

Projekt realizowany jest przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz inne jednostki ZUT: Instytut Polimerów (WTiICh), Zakład Nanotechnologii (WTiICh), oraz Katedrę Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (WKŚiR). W tym roku uczestniczą w nim uczniowie klas II a tżug, III c tżug i IV b tżug. Uczniowie realizować będą dwa projekty wybrane spośród zaproponowanej tematyki badawczej: „Krew darem życia” oraz „Świat nanotechnologii”. Przez najbliższe tygodnie uczniowie pod okiem nauczycieli akademickich, w laboratoriach ZUT-u, będą przeprowadzać swoje eksperymenty naukowe. Wyniki badań zaprezentują na uroczystym podsumowaniu, w obecności wszystkich młodych naukowców ze Szczecina i okolic, biorących udział w tegorocznym projekcie. Galeria