Co spaja spójnik? Gdzie stoi przyimek?

W najbliższy czwartek  (16.11) o godz. 17.00 zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich na kolejne spotkanie z panią prof. dr hab. Ewą Kołodziejek.

Wykład będzie kontynuował tematykę „małych a ważnych" części mowy. Spójnik (np. bo, gdyż, oraz) łączy części zdania, natomiast przyimek (np. od, na pod, poza) określa relacje przestrzenne, czasowe i przyczynowe. Obie nieodmienne części mowy mają częstokroć zasadniczy wpływ na sens wypowiedzi.

Zapisy w szkolnej czytelni. Cena biletu: 5 zł.

Małgorzata Kowalczyk-Bykowska

BIBLIOTEKA - GODZINY PRACY NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA:

Małgorzata Kowalczyk /czytelnia i wypożyczalnia/

poniedziałek 8:00 - 14:30

wtorek 8:00-14:00

środa 9:30 - 15:30

czwartek 8:00 - 14:00

piątek 8:00 - 14:00

PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Czytaj więcej: Biblioteka

Czytanie w Książnicy Pomorskiej

• Opublikowano: piątek, 15, grudzień 2017 09:17
  • Adam Grzegrzółka

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja uczestnikiem akcji Młodzieży Czytanie!

We wtorek 28.11.2017 r. czytaliśmy fragmenty Akropolis w Książnicy Pomorskiej. Uczestniczyliśmy w II edycji akcji  „ Młodzieży Czytanie ” zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnicę Pomorską. W akcji trwającej kilka godzin uczestniczyło 20 szkół, zarówno ze Szczecina jak i z innych miast województwa zachodniopomorskiego.
W tym roku czytane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110 rocznicą jego śmierci oraz dokonanym przez Polaków w ramach akcji Narodowe Czytanie wyborem lektury, jakim było „Wesele”. Utwory Wyspiańskiego czytali uczniowie różnych szkół oraz zaproszeni przez organizatorów goście.  W części II spotkania,
w której występowała reprezentacja z naszej szkoły, prezentowane były teksty z dwóch dramatów Stanisława Wyspiańskiego:  „Wyzwolenie” i „Akropolis”. Grupa z naszej szkoły ( uczniowie i nauczyciel ) czytała fragmenty utworu „Akropolis” – sceny 2,3,4,5
z części 4 tego dramatu.

Małgorzata Kowalczyk

Konkursy czytelnicze

• Opublikowano: poniedziałek, 13, listopad 2017 22:24
  • Katarzyna Bartkowiak

Przy współpracy z nauczycielami języka polskiego ogłoszone zostały następujące konkursy czytelnicze:

„TĘ KSIĄŻKĘ POLECAM” – PLAKAT ZACHĘCAJĄCY DO PRZECZYTANIA CIEKAWEJ KSIĄŻKI

„TAK SOBIE WYOBRAŻAM …” - ILUSTRACJA DO CIEKAWEJ SCENY W KSIĄŻCE, KTÓRĄ POLECAM

„SKRZYDLATE MYŚLI ” – SENTENCJE Z KSIĄŻKI, KTÓRĄ CZYTAŁEM/ŁAM

Zadania konkursowe są w realizacji. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną po 20 XI 2017 r.

Małgorzata Kowalczyk

Ważne adresy i telefony:

Zapraszamy na stronę WWW dotyczącą języka angielskiego

Patrycja Kosińska-Lampka

Iwona Walczak