Zapobiegaj! Przewiduj! Wspieraj!

  • Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018 05:19
  • Monika Kroehnke

Drogi Rodzicu! Drogi Uczniu!

 

          

 

Na spotkaniu dla młodzieży w Zespole Szkól Nr 6 wyjaśniono:

- czym są dopalacze

- jakie rodzaje substancji psychoaktywnych wyróżniamy

- jak groźne potrafią być dla życia w sposób bezpośredni i pośredni (szkodząc innym przez wywołaną najczęściej agresję)

- a także wskazano wzrost spożycia dopalaczy według statystyk.

 

Jednak nie dane źródłowe są  tu najważniejsze…

Zaproszeni uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania jak nie dopuścić do powyższych problemów. Jakie wartości w życiu mogą pomóc. Na kim mogą polegać i jak duża jest ich rola we wsparciu innych, najbliższych.

Wiemy, że stosowanie substancji psychoaktywnych najczęściej wynika z deficytów u osób ulegającym pokusom lub trudów dnia codziennego (które nie łatwo udźwignąć). Dlatego też propozycje najlepszych rozwiązań dotyczyły rozwijania własnych zainteresowań, pasji oraz dbałości o dobre relacje z innymi. Ogólnie przyjętym dobrem. I jakże ważną pomocną dłonią Rodzica w życiu młodego człowieka.

 

Zachęcam do skorzystania z poniższych prezentacji, przekazanych przez specjalistów w tej tematyce i organizatorów programu a także do refleksji i dalszej głębszej pracy na zajęciach z młodzieżą oraz wyrabiania dobrych nawyków u swojej latorośli przez opiekunów.