Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Hotelarskiemu w Zespole Szkół Nr 6 przysługuje tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”.
Tarcza
Biologia
pilotaz

WOJEWÓDZKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

Dziewiątego stycznia 2015r. odbył się turniej umiejętności cukierniczych. Drogą zmagań zawodowych wyłoniliśmy zwycięzców tegorocznych eliminacji. Uczestnicy reprezentujący województwo zachodniopomorskie na co dzień uczą się z Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Dumą napawa nas także fakt, że o umiejętności praktyczne dbają nasi nauczyciele.

W zmaganiach wzięło trzech uczniów: Weronika Błaszak, którą przygotowywała mistrzyni w cukiernictwie Pani Anita Jarosz z Cukierni Staromiejska w Policach. Paulina Doruch i Róża Jałowicz, które przygotowała Pani Anna Zielińska, mistrzyni cukiernictwa z Cukierni Zespołu Szkół Nr6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

Uczniowie zgodnie z założeniami Turnieju mieli za zadanie pokonanie dwóch etapów konkursu, najpierw rozwiązywali test z wiedzy teoretycznej obejmujący zagadnienia specjalistyczne z dziedziny cukiernictwa oraz z etapu praktycznego, gdzie należało w określonym czasie wykonać tort na wybrany temat, z użyciem dekoracji w masie, czekoladzie lub karmelu oraz figurek marcepanowych i babeczek korpusowych. Po niespełna 5 godzinach oglądaliśmy i smakowaliśmy cukiernicze dzieła sztuki, a jury musiało wybrać zwycięzcę.

Zaproszeni goście w osobach dyrekcji szkoły, Pani Agnieszki Rozwadowskiej i Pani Małgorzaty Taczały, Pani Kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego Ewy Koń oraz nauczycieli naszej szkoły, a także przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Szczecinie Pani Danieli Arciszewskiej uroczyście wręczyli nagrody naszym uczestnikom. Wyczekiwany werdykt był pełen gratulacji i życzeń pomyślnej kariery.

Pierwsze miejsce na podium zajęła Weronika Błaszak uczennica przygotowała tort o smaku śmietankowo – owocowym w temacie „Mój pluszowy przyjaciel”, wykonała postacie Ferbiego, kotka i misia.

Drugie miejsce przyznano Paulinie Doruch - uczestniczka wykonała tort „Karnawał 2015”, maski, baletnice i prawdziwą kurtynę, a jagodowy smak tortu przykuwał uwagę.

Trzecie miejsce przyznano Róży Jałowicz, która wykonała tort o smaku czekolady „Rozmażona dziewczyna”, ozdobiony figurkami wieży Eiffel’a oraz dziewczyny z pieskiem.

Każda uczestniczka została nagrodzona brawami, upominkami. Trzymamy kciuki za każdą z nich i życzymy sukcesów w etapie ogólnopolskim.

Anna Kulicka