Aktywuj ferie

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla młodzieży: Aktywuj ferie. 

Ferie za pasem i zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Chciałbyś/chciałabyś spędzić czas ciekawie i efektywnie? Jest na to rada! Dwa punkty informacyjne Europe-Direct-Szczecin i Eurodesk działające w Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają na trzy bogate w ciekawe informacje dni, czyli ,,Aktywuj ferie” . Organizatorzy zapewniają,  że nie będzie nudno! Można się zgłosić na jeden cały dzień, dwa dni lub trzy dni. Zajęcia są oczywiście bezpłatne i będą się odbywały w sali 400 w budynku przy ul. Piłsudskiego 40-42, IV piętro (obok Pl.Rodła). Oprócz szansy na zdobycie wiedzy będzie też okazja, by zaopatrzyć się w ciekawe gadżety – dla uczestników organizatorzy szykują quizy z nagrodami.

 

Kiedy: 2-3-4 lutego 2016 r.

Dla kogo: młodzież w wieku 16-22 lata

Jak się zgłosić: jeśli jesteś pewny/pewna swej chęci udziału – wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny 
na stronie http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/formularz-rejestracyjny-aktywuj-ferie-2016

Decyduje kolejność zgłoszeń. Pamiętaj, że przyjmowane są zgłoszenia na cały dzień, czyli możesz zgłosić się 
na 1,2 lub 3 dni i każdego dnia przyjść na zajęcia od godz. 10.00 do 14.15.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 lutego, godz. 13.00.

Potrzebujesz informacji? Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program

2 lutego – wtorek

10.00: Akcja Informacja, czyli kilka słów o praktycznych aspektach funkcjonowania punktów informacyjnych Europe Direct-Szczecin oraz Eurodesk.

10:30 – 12:00: Kierunek Italia: chcecie poznać ciekawe informacje na temat Włoch i samych Włochów? Jaka była ich historia? Ciekawi Was jakie kierunki zwiedzania wybrać? A może macie ochotę poznać trochę kulturę włoska i dowiedzieć się po jaka literaturę sięgnąć przez ferie? Spotkanie poprowadzi Adrianna Martynowicz – pracownik Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin, absolwentka Turystyki 
i Rekreacji ZUT oraz studentka Italianistyki na Uniwersytecie Szczecińskim

12:15 – 14:15 - Eurostudia – Eurodeskowe warsztaty, które odpowiedzą Wam na pytanie jakie są zasady studiowania w krajach europejskich, skąd wziąć fundusze na naukę za granicą i o czym warto pamiętać marząc o studiach poza Polską (prowadzenie:  Magdalena Samul-Szerwińska – konsultantka RPIE Eurodesk oraz Europe Direct-Szczecin).

3 lutego – środa

10.00: Akcja Informacja obrazkowo, czyli kilka ciekawych filmików o punktach informacyjnych Europe Direct-Szczecin oraz Eurodesk.

10.30 – 12.30 - Europraca - warsztaty, dzięki którym dowiesz się jakie formalności wiążą się z podjęciem pracy za granicą, jakie warunki należy spełnić szukając pracy w poszczególnych krajach UE oraz gdzie szukać zagranicznych ofert pracy  (prowadzenie:  Dorota Nawrocka – konsultantka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin).

12.45 – 14.15: Kierunek Niemcy – spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim przez dwoje wolontariuszy EVS przebywających w Szczecinie – Sabine Baumgaertel i Juliana Bals, którzy opowiedzą Wam gdzie w warto się udać planując niskobudżetowe wakacje w Niemczech.

4 lutego – czwartek

10.00: Akcja Informacja konkursowo, czyli quiz (z małymi nagrodamiJ) na temat funkcjonowania punktów informacyjnych Europe Direct-Szczecin oraz Eurodesk.

10.30 – 12.30 - Eurowolontariat - warsztaty, podczas których poznasz pożyteczne informacje związane z podjęciem wolontariatu za granicą – ile trzeba mieć lat i jakie warunki spełnić, by brać udział w poszczególnych programach wolontariackich, w tym w Wolontariacie Europejskim EVS (prowadzenie:  Kamil Zagórski – pracownik Sekretariatu ds. Młodzieży).

12.45 – 14.15: Kierunek Słowacja – spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim przez Patrika Zelenca – wolontariusza EVS przebywającego w Szczecinie w Stowarzyszeniu POLITES. Patrik opowie Wam o ciekawych miejscach na Słowacji, jak odróżnić Słowaka od Czecha oraz na co warto zwrócić uwagę planując wyprawę do tego kraju.

 

Zapraszamy na:

www.mlodziez.wzp.pl
https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy

www.europedirect-szczecin.eu
https://www.facebook.com/edszczecin