Iwona Walczak

„Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię…”

  • Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:09
  • Iwona Walczak

Taki tytuł nosi konkurs literacki organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego, w którym udział wzięła uczennica kl. 2b tżg Marcelina Repka. W swojej pracy opisała ona rodzinną pamiątkę - książkę pt. „Było Ich Trzy”. Opowiada ona losy jej pradziadka  Adama Skurzyńskiego, który wraz z rodziną cudem uszedł  z rzezi wołyńskiej. Ta rodowa pamiątka jest pieczołowicie strzeżona przez jego córkę, a babcię Marceliny. Książka udowadnia bowiem niezwykłe bohaterstwo przodka naszej uczennicy, który z narażeniem życia uratował swoje dwie córki i pogrążoną w chorobie żonę, służył w Armii Krajowej, przeżył przesiedlenie na ziemie polskie, aby wreszcie odnaleźć spokój w ojczyźnie…

Wiedza o przodkach, naszych korzeniach jest niezwykle istotna, warto ją poznawać i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Anna Włoch

Napisz List do Mikołaja!

Czy już wiesz o co poprosisz w tym roku Świętego Mikołaja? Jeśli tak to chwyć za długopis i pisz list!

Zapraszamy uczniów i nauczycieli  do udziału w  XV  edycji ogólnopolskiego  konkursu  „List do Św. Mikołaja”. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 8, dzieci od 9 – 12 lat, młodzież od 13 – 15 lat, młodzież od 16 – 18 lat oraz dorośli.

Na kreatywne efekty Waszej pracy czekamy do poniedziałku 25 listopada (OSTATECZNY TERMIN!)

Anna Włoch, Iwona Walczak

 

 

 

 

 

 

 

Zaprojektuj kartkę świąteczną!

Zapraszamy do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”.

Zadanie konkursowe polega na  stworzeniu pracy plastycznej - kartki świątecznej, noworocznej lub Bożonarodzeniowej. Kartki nie mogą kopiować prac powszechnie znanych lub wcześniej publikowanych, organizatorzy (Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach) promują prace oryginalne oraz charakteryzujące się naturalnością wypowiedzi.

Technika wykonania pracy: grafika, rysunek, malarstwo
Format pracy: maksymalnie A5

Na Wasze prace czekamy do 26 listopada (wtorek).

Wasze polonistki

Iwona Walczak (s.37), Anna Włoch (s.106)

Za nami finały olimpiad polonistycznych!

  • Opublikowano: poniedziałek, 18 listopad 2019 16:51
  • Iwona Walczak

12 i 13 listopada uczniowie naszej szkoły z klas 3th, 4th, 2th, 3atż, 2atz, 2btż, 4btż i 4tot wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z mitologii greckiej i rzymskiej oraz w olimpiadzie poświęconej naszemu narodowemu wieszczowi – Adamowi Mickiewiczowi. Na wyniki musimy poczekać do końca stycznia, ale już dzisiaj chciałyśmy podziękować naszym uczniom, którzy przystąpili do konkursowych zmagań - za odwagę oraz za chęć sprawdzenia swojej wiedzy.

„Per aspera ad astra…”

Jednocześnie zachęcamy Was do startowania w następnych konkursach. Biorąc udział w konkursach rozwijamy swoją kreatywność, wyobraźnię, gwarantujemy sobie duże emocje i niezapomniane wrażenia. Dajemy sobie również możliwość zwiększenia wiary we własne siły oraz zaprezentowania różnorodnych talentów – literackich, recytatorskich, plastycznych, fotograficznych, aktorskich itp.

 Anna Włoch, Iwona Walczak

Czas na Olimpijczyków!!!

  • Opublikowano: poniedziałek, 11 listopad 2019 16:09
  • Iwona Walczak

Przypominamy, że we wtorek 12 listopada odbędzie się w naszej szkole VI edycja ogólnopolskiej olimpiady z mitologii greckiej i rzymskiej. Na uczestników czekamy o godz. 14.25 w sali 37. Dzień później o godzinie 10.35  w sali 37 -  odbędzie się natomiast finał olimpiady z języka polskiego poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Prosimy o punktualność!

Szkolne koordynatorki olimpiady

Anna Włoch, Iwona Walczak

Wkrótce święta…..

Poczuj świąteczną atmosferę i weź udział w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota”. Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych i obrzędowych oraz utrwalanie ich w wybranej formie graficznej.

Tematyka:

„Boże Narodzenie” – tradycje świąteczne i noworoczne oraz obrzędy rodzinne i religijne.

Technika:

Malarstwo, malarstwo na szkle (oprawione), tkanina artystyczna, papieroplastyka, rysunek, grafika, lalkarstwo, rzeźba (bez ozdób choinkowych).

Warunki uczestnictwa:

Każdy uczestnik może przedstawić maksymalnie 1 pracę.

 Liczymy na Waszą kreatywność :)

Na prace czekamy do 23 listopada (OSTATECZNY TERMIN!!!)

Iwona Walczak (s. 37) i Anna Włoch (s.106)

Podkategorie