Iwona Walczak

Miłośnicy „Harry`ego Pottera” do dzieła!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkich wielbicieli młodego czarodzieja z powieści J.K. Rowling zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym z okazji 20-lecia obecności na polskim rynku książek o Harrym Potterze.

Szczegółowych informacji udzielają polonistki: pani Anna Włoch (s.106) i pani Iwona Walczak (sala 47).

Na Wasze prace czekamy do 6 lutego (ostatni dzień przed feriami)!

Wasze polonistki

Anna Włoch

Iwona Walczak

Duchy w Szczecinie…

Czy spotkaliście kiedyś ducha? Jeśli tak to mamy nadzieję, że udało Wam się zrobić mu zdjęcie :) Jeśli nie, to jest okazja, żeby uważnie się rozejrzeć wokół… na przykład w okolicach naszej szkoły. Jak głosi legenda –  zwłoki ściętej w 1820 roku Sydonii von Borck pochowano na cmentarzu biedoty mieszczącym się właśnie przy współczesnej ulicy Sowińskiego….

Zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez szczeciński Pałac Młodzieży.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs 2 fotografie o wymiarach 20x30 cm. 2. Dopuszcza się nadesłanie prac fotograficznych tylko własnego autorstwa. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich. Nadesłane prace nie mogą być już wcześniej publikowane. 3. Tematem przewodnim fotografii jest Fantastyczny Szczecin. 4. Przez termin „fantastyczny" należy rozumieć taki sposób konstruowania świata przedstawionego na zdjęciu, który nie do końca odpowiada rzeczywistości. Fantastyka przejawia się we wprowadzaniu elementów cudowności, irracjonalizmie, konstruowaniu nierzeczywistych postaci, takich jak duchy, zjawy, gnomy. 5. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. 6. Dopuszcza się korektę zdjęć oraz niewielkie fotomanipulacje, fotomontaże.

Jury przyzna autorom fotografii trzy nagrody rzeczowe w kategorii wiekowej: 1. szkoły podstawowe (klasy 7 i 8) , 2.  szkoły ponadpodstawowe, 3.  studenci i osoby dorosłe do 25 roku życia  oraz wyróżnienia. Ponadto nagrodzone zdjęcia wezmą udział w wystawie pokonkursowej, która trwać będzie od 1 lutego 2020 r. do 1 maja 2020 r. w siedzibie Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

Na Wasze prace czekamy do 9 stycznia (TERMIN NIEPRZEKRACZALNY) !!!

W Nowym Roku życzymy Wam kreatywności i zapału do udziału w kolejnych konkursach :)

 

Wasze polonistki

Anna Włoch (sala 106)

Iwona Walczak (sala 47)

„Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię…”

  • Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:09
  • Iwona Walczak

Taki tytuł nosi konkurs literacki organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego, w którym udział wzięła uczennica kl. 2b tżg Marcelina Repka. W swojej pracy opisała ona rodzinną pamiątkę - książkę pt. „Było Ich Trzy”. Opowiada ona losy jej pradziadka  Adama Skurzyńskiego, który wraz z rodziną cudem uszedł  z rzezi wołyńskiej. Ta rodowa pamiątka jest pieczołowicie strzeżona przez jego córkę, a babcię Marceliny. Książka udowadnia bowiem niezwykłe bohaterstwo przodka naszej uczennicy, który z narażeniem życia uratował swoje dwie córki i pogrążoną w chorobie żonę, służył w Armii Krajowej, przeżył przesiedlenie na ziemie polskie, aby wreszcie odnaleźć spokój w ojczyźnie…

Wiedza o przodkach, naszych korzeniach jest niezwykle istotna, warto ją poznawać i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Anna Włoch

Napisz List do Mikołaja!

Czy już wiesz o co poprosisz w tym roku Świętego Mikołaja? Jeśli tak to chwyć za długopis i pisz list!

Zapraszamy uczniów i nauczycieli  do udziału w  XV  edycji ogólnopolskiego  konkursu  „List do Św. Mikołaja”. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 8, dzieci od 9 – 12 lat, młodzież od 13 – 15 lat, młodzież od 16 – 18 lat oraz dorośli.

Na kreatywne efekty Waszej pracy czekamy do poniedziałku 25 listopada (OSTATECZNY TERMIN!)

Anna Włoch, Iwona Walczak

 

 

 

 

 

 

 

Zaprojektuj kartkę świąteczną!

Zapraszamy do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”.

Zadanie konkursowe polega na  stworzeniu pracy plastycznej - kartki świątecznej, noworocznej lub Bożonarodzeniowej. Kartki nie mogą kopiować prac powszechnie znanych lub wcześniej publikowanych, organizatorzy (Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach) promują prace oryginalne oraz charakteryzujące się naturalnością wypowiedzi.

Technika wykonania pracy: grafika, rysunek, malarstwo
Format pracy: maksymalnie A5

Na Wasze prace czekamy do 26 listopada (wtorek).

Wasze polonistki

Iwona Walczak (s.37), Anna Włoch (s.106)