Kompendium wiedzy "Mój własny biznes"

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, który powstał w ramach projektu współfinansowanego przez NBP “Pracownik czy pracodawca, fakty i mity na temat zakładania działalności gospodarczej" [POBIERZ]

Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka w Warszawie

W dniu 14 listopada laureaci projektu dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski „Pracownik, czy pracodawca, fakty i mity na temat zakładania działalności gospodarczej” odwiedzili Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka w Warszawie.

Dla uczniów pobyt w Centrum był przede wszystkim okazją do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi historii pieniądza oraz działalności banków i innych instytucji finansowych. Zwiedziliśmy wszystkie sale edukacyjne, poznaliśmy najciekawsze eksponaty. Poznaliśmy historię polskiej bankowości centralnej i polskiej waluty – złotego. W laboratorium autentyczności wszyscy chętnie sprawdzali prawdziwość swoich banknotów i z ulgą dowiadywali się o możliwości wymiany zniszczonych banknotów na nowe. Wysłuchaliśmy opowieści o Władysławie Grabskim – najsłynniejszym polskim ekonomiście okresu międzywojennego. Najbardziej podobały nam się sale: Giełda i rynki finansowe oraz ulica Bankowa gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa.

Na pewno nie była to nasza ostania wizyta w Centrum Pieniądza.

Sylwia Pawlus

Najaktywniejsi uczestnicy projektu

• Opublikowano: czwartek, 17 październik 2019 19:23
  • Sylwia Pawlus

W dniu 15 października wyróżniającym się w projekcie uczniom wręczono nagrody - czytniki ebooków (kindle). Nagroda pozwoli korzystać w nowoczesny sposób z książek ekonomicznych, poszerzać wiedzę. Przygotowany przez uczestników E-poradnik zawiera zagadnienia z zakresu zakładania działalności gospodarczej, słownik pojęć występujących w rzeczywistości biznesowej oraz formę bloga z doświadczeniami uczestników projektu z okresu pracy nad biznesplanami swoich firm.

Zapraszamy do Galerii Foto

Szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej

Szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej i umiejętności tworzenia prezentacji multimedialnej: 10.06.2019 r. - 18.06.2019 r. Przeprowadzone przez panią Agnieszkę Kacałę. Efektem szkolenia jest wykształcenie umiejętności publicznego występowania, przygotowania i przedstawienia prezentacji multimedialnej.

Warsztaty projektowe

Warsztaty projektowe: 13.05.2019 r. - 07.06.2019 r. Przeprowadzone przez panią Annę Barcicką, Agnieszkę Kacałę, Sylwię Pawlus. Realizowana tematyka to m.in. a) sposoby zakładania działalności gospodarczej, aspekty prawne; b) formy organizacyjno prawne przedsiębiorstw, nowe formy zatrudniania; c) rodzaje funduszy i instytucji udzielających wsparcia podczas zakładania działalności gospodarczej; d) deklaracje podatkowe, ubezpieczeniowe i inne; e) pieniądz w gospodarce w kontekście samozatrudnienia; f) elementy biznesplanu (analiza SWOT, analiza finansowa, marketingowa). Podczas zajęć projektowych prowadzący kładli szczególny nacisk na praktyczność działań. Uczestnicy projektu korzystali z funkcjonującej już w szkole platformy e-learningowej Moodle.

Zapraszamy do Galerii Foto

Szkolenie z zakresu obsługi platformy MOODLE

W dniach 29.04 - 06.05.2019 r. przeprowadzono szkolenie dotyczące tworzenia e – poradnika dotyczącego zakładania działalności gospodarczej. Zastosowanie e-learningu w nauczaniu przygotowuje uczniów do samokształcenia on-line na dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej - obecnie e-learning jest bardzo często wykorzystywany przez świat biznesu i uczelni wyższych. Dodatkowo praca z Moodle pomaga uczniom rozwijać umiejętności działania w sytuacjach problemowych, jednocześnie rozwijając umiejętności pracy w grupie oraz pracy indywidualnej.