Szkolne Koło Hotelarskie „Concierge”

Tematem kolejnych zajęć Koła, które odbyły się w dniach 11 i 18 października, był:

„Hotelowy Concierge – specjalista od luksusu w standardzie”.  Uczniowie poznali genezę pracownika concierge w hotelu, jego predyspozycje psychofizyczne i intelektualne, zakres obowiązków. Zgłębili rolę, jaką odgrywa we współczesnym hotelarstwie concierge.

„Stolik z widokiem na ogród w ulubionej restauracji, samochód zastępczy, rekomendacja miejsc i zabytków, które na pewno warto zobaczyć, a przy tym wyłącznie żółte kwiaty w pokoju, nowa koszula ze spinkami wysadzanymi bursztynami albo fajka wodna z dużą ilością melasy dostarczona na zamówienie zaraz po północy – to tylko przykładowe zadania, jakie z przyjemnością zrealizuje hotelowy concierge”. Zawód hotelowego concierge`a polega na profesjonalnej pomocy gościom, realizacji ich indywidualnych potrzeb i zamówień. Nie ma rzeczy niemożliwych – wszystko jest kwestią czasu potrzebnego na zrealizowanie nawet najbardziej ekscentrycznych życzeń. Uczniowie obejrzeli również film prezentujący pracę conciergre w hotelu. I wykorzystali swoją wiedzę oraz materiały do stworzenia gazetki SKH „Concierge” o powyższej tematyce.

                                                                                                  Anna Narzekalak