Otyłość to choroba XXI wieku

 

               

Młodzież Gastronomika przywitała uczniów z najstarszych klas szkół podstawowych podczas Dni Otwartych Szkoły zdrowym poczęstunkiem z własnoręcznie zrobionych kanapek z pastą z: soczewicy, makreli oraz twarożku.

Nasza młodzież swoją dyskusję na temat przeciwdziałania otyłości rozpoczęła od zaleceń zdrowotnych w oparciu o aktualne wytyczne WHO. Spotkanie wzbogacone było o propozycje zamiany produktów tuczących na ich odpowiedniki mniej kaloryczne według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ.

Wśród informacji znalazły się przepisy oraz grupa produktów ułatwiająca osiągnięcie właściwej masy ciała. Uczniowie zwrócili też uwagę na najczęstsze żywieniowe grzeszki obecne wśród nastolatków.  Opracowane materiały przygotowane były na podstawie informacji zaczerpniętych z danych udostępnionych przez Swiss Contribution i IŻŻ w ramach programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”

Uczniowie z klas: 1a, 2b, 2c i 3b tżug podsumowali swoje działania quizem przeprowadzonym dla młodszych kolegów, a zwycięzcy, których była większość mogli skorzystać z dodatkowych niespodzianek przygotowanych na tę okazję w postaci zdrowych smakołyków. Całość działań okraszona była pozytywna energią.

                                                       Koordynator Promocji Zdrowia w ZS Nr 6 w Szczecinie Monika Kroehnke