„Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię…”

• Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:09
  • Iwona Walczak

Taki tytuł nosi konkurs literacki organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego, w którym udział wzięła uczennica kl. 2b tżg Marcelina Repka. W swojej pracy opisała ona rodzinną pamiątkę - książkę pt. „Było Ich Trzy”. Opowiada ona losy jej pradziadka  Adama Skurzyńskiego, który wraz z rodziną cudem uszedł  z rzezi wołyńskiej. Ta rodowa pamiątka jest pieczołowicie strzeżona przez jego córkę, a babcię Marceliny. Książka udowadnia bowiem niezwykłe bohaterstwo przodka naszej uczennicy, który z narażeniem życia uratował swoje dwie córki i pogrążoną w chorobie żonę, służył w Armii Krajowej, przeżył przesiedlenie na ziemie polskie, aby wreszcie odnaleźć spokój w ojczyźnie…

Wiedza o przodkach, naszych korzeniach jest niezwykle istotna, warto ją poznawać i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Anna Włoch

Czy lubicie kryminały?

• Opublikowano: poniedziałek, 25 listopad 2019 18:09
  • Iwona Walczak

My lubimy bardzo i dlatego postanowiłyśmy tym razem zaprosić Was – w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego  Gastronomika – do kina na kryminał inspirowany twórczością Agathy Christie - prawdziwej królowej kryminału.

Detektyw Blanc bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Wszyscy jego krewni są podejrzani.

Miłośników filmów kryminalnych zapraszamy do kina Helios w następną środę (4.12) na film w reżyserii Riana Johnsona „Na noże”. Cena biletu: 12 zł. Pieniądze wpłacamy do poniedziałku 2 grudnia do godziny 12.00.

Iwona Walczak, Anna Włoch

Kompendium wiedzy "Mój własny biznes"

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, który powstał w ramach projektu współfinansowanego przez NBP “Pracownik czy pracodawca, fakty i mity na temat zakładania działalności gospodarczej" [POBIERZ]

Napisz List do Mikołaja!

Czy już wiesz o co poprosisz w tym roku Świętego Mikołaja? Jeśli tak to chwyć za długopis i pisz list!

Zapraszamy uczniów i nauczycieli  do udziału w  XV  edycji ogólnopolskiego  konkursu  „List do Św. Mikołaja”. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 8, dzieci od 9 – 12 lat, młodzież od 13 – 15 lat, młodzież od 16 – 18 lat oraz dorośli.

Na kreatywne efekty Waszej pracy czekamy do poniedziałku 25 listopada (OSTATECZNY TERMIN!)

Anna Włoch, Iwona Walczak

Zaprojektuj kartkę świąteczną!

Zapraszamy do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”.

Zadanie konkursowe polega na  stworzeniu pracy plastycznej - kartki świątecznej, noworocznej lub Bożonarodzeniowej. Kartki nie mogą kopiować prac powszechnie znanych lub wcześniej publikowanych, organizatorzy (Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach) promują prace oryginalne oraz charakteryzujące się naturalnością wypowiedzi.

Technika wykonania pracy: grafika, rysunek, malarstwo
Format pracy: maksymalnie A5

Na Wasze prace czekamy do 26 listopada (wtorek).

Wasze polonistki

Iwona Walczak (s.37), Anna Włoch (s.106)

„NAJAKTYWNIEJSZA KLASA W SZKOLE”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły