20 listopada - Dniem Praw dziecka

  • Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019 22:14
  • Katarzyna Bartkowiak

 

Jak często w natłoku spraw i problemów, w codziennej bieganinie zapominamy o rzeczach oczywistych. Tego dnia, przy okazji obchodów 30 rocznicy powstania Konwencji Praw Dziecka,przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karolina Mieszała ,Weronika Sroka oraz Damian Jakowiec przedstawili prezentację i filmy . Mogliśmy przez moment zatrzymać się i przypomnieć sobie o istocie tematyki poruszanej przez ten dokument, o czym w swojej wypowiedzi wspomniał również prezydent Szczecina Piotr Krzystek cyt. :

"20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważny moment i jednocześnie doskonała okazja by na chwilę się zatrzymać i z bliska spojrzeć na świat oczami młodych mieszkańców Szczecina.
W 30. rocznicę przyjęcia Konwencji o prawach dziecka, w gronie uczniów szczecińskich szkół oraz osób, które na co dzień angażują się w sprawy dzieci i młodzieży, będziemy rozmawiać na tematy, które są istotne dla młodych pokoleń."

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karolina Mieszała ,Weronika Sroka oraz Damian Jakowiec przedstawili prezentację i filmy dotyczące Święta Praw Dziecka.