Upoluj swoją książkę

  • Opublikowano: poniedziałek, 11 listopad 2019 19:47
  • Katarzyna Bartkowiak

 ONI SĄ POD WPŁYWEM… CZYTANIA. A WY?

W dniach 2-30 listopada 2019 roku odbywa się trzecia edycja ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. W jego ramach do naszej szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Zespół Szkół Nr 6 jest uczestnikiem tego projektu, do którego przystąpiło 1300 szkół z całej Polski. Ambasadorami akcji "Upoluj sobie książkę" są uczniowie klas pierwszych oraz maturalnych: Aleksandra Waszkiewicz (1 BP TŻUG), Wojciech Szumiło (1 AG TŻUG) oraz Karolina Lipska i Elżbieta Mazurek z kl. 4 TGK. Otrzymali oni od organizatora (Instytut Książki w Krakowie) specjalnie zaprojektowane koszulki z kodem QR promujące czytanie wśród uczniów. Koszulki można zeskanować i pobrać ciekawe (nowe!) pozycje książkowe znanych autorów. W dniach 6-8.11.2019 r. szkolni ambasadorowie promowali projekt podczas zajęć, a także przerw śródlekcyjnych, przekonując rówieśników do ciekawej lektury.

Utwory dostępne w ramach projektu: Historia bez cenzury Wojciecha Drewniaka, Ucho igielne Wiesława Myśliwskiego, Mit motywacji Jeffa Hadena, Chrobot Tomasza Michniewicza, Dziewczyna o czterech palcach Marka Krajewskiego, Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego, Patolodzy Pauliny Łopatniuk, Skaza Roberta Małeckiego, Listy zza grobu Remigiusza Mroza, Jeszcze się kiedyś spotkamy Magdaleny Witkiewicz, Okrutny książę Holly Black, Pianie kogutów, płacz psów Wojciecha Tochmana.

Nie zwlekaj! Znajdź charakterystyczny żółty plakat na terenie szkoły, pobierz książkę i ciesz się nią w długie, listopadowe wieczory!

A jeśli jesteś pełnoletni/a, możesz także wziąć udział w konkursie fotograficznym Zostań emisariuszem superksiążek. Dziel się z ludzkością supermocami!

Do wygrania wspaniałe nagrody - m. in. telefony komórkowe, czytniki e-booków.

Szczegóły na stronie internetowej http://akcja.czytajpl.pl/krzewiciel.html.

 

Koordynator projektu

Iwona Czajkowska-Bajor