Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół nr 6

  • Opublikowano: niedziela, 10 listopad 2019 19:43
  • Katarzyna Bartkowiak

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli, odrodziło się państwo polskie. Cztery pokolenia Polaków walczyło o pamięć i narodową tożsamość żyjąc pod zaborami- rosyjskim, pruskim i austriackim. Przetrwali i zwyciężyli.

Staramy się pamiętać o tym, dlatego obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole są zawsze obchodzone niezwykle uroczyście.

W tym roku Samorząd Uczniowski przeprowadził w klasach pierwszych konkurs na najpiękniejszy kotylion. Prace które napłynęły zachwycają różnorodnością, pomysłowością i starannością wykonania. Ponadto we wtorek w auli naszej szkoły odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez naszych uczniów pod opieką Pani mgr Małgorzaty Kraszewskiej- Kowalczyk, na którą serdecznie zapraszamy.