Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego z myślą o wysokiej jakości umiejętnościach i miejscach pracy. Inicjatywa obejmuje wydarzenia w krajach uczestniczących w całej Europie, na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym.

 

W dniu 18 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów szczecińskich szkół podstawowych zainteresowanych nauką w szkole zawodowej. Zwiedzający poznali wszystkie kierunki nauczania oferowane przez Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja. Uczestnicy Campusu zawodowego mieli możliwość:

 • spróbować pysznych pierogów z nadzieniem słodkim (jabłkowo - cynamonowym) lub słonym (serowym, warzywnym lub serowo - buraczanym).

 • wziąć udział w quizie hotelarskim,

 • uczestniczyć w pokazie sporządzania Moktajli (koktajli bezalkoholowych). Pokaz wykonali uczestnicy projektu ,,Czas na zawodowców" Łukasz Szajnowski i Mateusz Tarkowski.
  W trakcie pokazu opowiadając o odbywającym się projekcie wykonali m.in. bezalkoholowe wersje mojito, blue lagoon, coco channel,

 • poznać zastępniki cukru białego. Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom jak duży wpływ ma to co jedzą na to jak się czują i zachowują,

 • spróbować również swoich sił w zadaniach związanych z organizacją imprez turystycznych.

 • posmakować na stoisku Promocji Zdrowia  soków, zakwasu buraczanego, chrupiących marchewek i innych produktów pod hasłem „Bo w nich jest moc”, a także poprzez quiz testowano wiedzę zainteresowanych, którą wcześniej przekazywali uczniowie naszej szkoły.

  Podczas Dnia Otwartego uczniowie zwiedzili szkołę, liczne pracownie zawodowe – salę gastronomiczną, cukiernię, salę obsługi konsumenta, itd.

  Zapraszamy na kolejne Dni Otwarte

  Galeria foto