Uroczystość ślubowania i pasowania klas pierwszych

  • Opublikowano: piątek, 18 październik 2019 08:09
  • Katarzyna Bartkowiak
W miniony piątek 11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowania uczniów klas pierwszych, którzy kilka tygodni temu dołączyli do społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja. 

W czasie tego wyjątkowego wydarzenia zarówno pan dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja Adam Grzegrzółka, jak przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Bołzan życzyli naszym pierwszakom wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu, którym jest zdobycie wymarzonego zawodu, a także zalecali, aby uczniowie postarali się efektywnie wykorzystać czas spędzany w szkole, jak również, aby byli otwarci na drugiego człowieka. Szczególnie emocjonującym momentem uroczystości było pasowanie naszych pierwszaków, którego tradycyjnie dokonał pan dyrektor wykorzystując do tego warząchew. Na pamiątkę tego doniosłego aktu uczniowie zostali obdarowani okolicznościowymi pamiątkami.

Z prawdziwą przyjemnością obserwowaliśmy wręczanie nagród uczniom, którzy poprzez sukcesy na polu edukacyjnym, jak i swoją życiową postawę promują naszą placówkę.

Tą wyjątkową uroczystość nasi uczniowie postanowili wykorzystać do złożenia życzeń wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa 1 technik obsługi turystycznej (G) zaprezentowała zebranym krótki występ artystyczny. Do życzeń Samorządu Uczniowskiego dołączono autorską piosenkę w wykonaniu klasy IV Atżug.

Agnieszka Szeszko