Wyjście do Czytelni Instytutu Goethego w Książnicy Pomorskiej

 • Opublikowano: środa, 11 grudzień 2019 17:48
 • Katarzyna Bartkowiak

 

W dniu 27.11. 2019 uczniowie klasy I hotelarz pod opieką pani Magdaleny Lesień oraz pana Łukasza Małeckiego udali się do czytelni Instytutu Gothego w Ksiaznicy Pomorskiej.

To wspólne wyjście miało na celu zachęcenie młodzieży do nauki języka niemieckiego oraz pokazanie jej, czy zajmuje się Instytut Goethego.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o technikach i sposobach uczenia się języka obcego, otrzymali ciekawe linki do nauki języka niemieckiego.

Uczniowie mogli także chwilę pośpiewać , otrzymali też pewne zadanie detektywistyczne, by móc zorientować się w przestrzeni biblioteki Instytutu oraz na wesoło rozwiązywali Quiz o Berlinie. Pod pretekstem odpowiadania na pytania quizowe, pracownicy czytelni opowiedzieli uczniom nie tylko o samym Berlinie, lecz także o burzliwiej historii Niemiec.

Myślę, ze spotkanie oraz koncepcja tak przeprowadzonej lekcji spodobała się uczniom i wierzę, że każdy z uczestników tego wyjścia znalazł cos dla siebie.


Zapraszamy do galerii foto

Opracowała

Magdalena LesieńNiedzielne spotkanie z muzyką klasyczną

 • Opublikowano: środa, 11 grudzień 2019 17:43
 • Katarzyna Bartkowiak

W niedzielę 08.12.2019 5  osób z klasy II tżug pod opieką pań Małgorzaty Gonciarz i Magdaleny Lesień udało się na niedzielny koncert kameralny do Filharmonii Szczecińskiej. 

Podczas koncertu uczniowie mieli okazję wysłuchać  „Trio fortepianowe d-moll op.63”  Roberta Schumanna oraz „Trio fortepianowe H-dur nr 1 op.8”.  Wykonawcami obu utworów byli czołowi muzycy filharmonii Anna Muzyk – skrzypce, Dobrawa Czacher – kontrabas oraz Krzysztof Figiel fortepian. Słowo wstępu do każdej z części koncertu wygłosił pan Piotr Urbański. Dzięki wprowadzeniu w utwór uczestnicy koncertu mogli lepiej zrozumieć słuchane utwory, poznać epokę, w którym utwór został skomponowany, poznać bliżej sylwetkę kompozytora oraz mogli zwrócić uwagę na szczegóły, które dla niewprawionego słuchacza mogłyby pozostać niezauważone. 

Myślę, że koncert uczniom się spodobał i mam nadzieję, że da początek kolejnym spotkaniom w murach Filharmonii Szczecińskiej podczas kolejnych koncertów, na które zamierzamy się wybrać.

 

 

Opracowała

Magdalena Lesień

 

 

20 listopada - Dniem Praw dziecka

 • Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019 22:14
 • Katarzyna Bartkowiak

 

Jak często w natłoku spraw i problemów, w codziennej bieganinie zapominamy o rzeczach oczywistych. Tego dnia, przy okazji obchodów 30 rocznicy powstania Konwencji Praw Dziecka,przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karolina Mieszała ,Weronika Sroka oraz Damian Jakowiec przedstawili prezentację i filmy . Mogliśmy przez moment zatrzymać się i przypomnieć sobie o istocie tematyki poruszanej przez ten dokument, o czym w swojej wypowiedzi wspomniał również prezydent Szczecina Piotr Krzystek cyt. :

"20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważny moment i jednocześnie doskonała okazja by na chwilę się zatrzymać i z bliska spojrzeć na świat oczami młodych mieszkańców Szczecina.
W 30. rocznicę przyjęcia Konwencji o prawach dziecka, w gronie uczniów szczecińskich szkół oraz osób, które na co dzień angażują się w sprawy dzieci i młodzieży, będziemy rozmawiać na tematy, które są istotne dla młodych pokoleń."

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karolina Mieszała ,Weronika Sroka oraz Damian Jakowiec przedstawili prezentację i filmy dotyczące Święta Praw Dziecka. 

Iskierka Radości 2019

 • Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019 22:08
 • Katarzyna Bartkowiak
 

Jak co roku w Galerii Kaskada odbyła się inauguracja akcji "PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI". W ramach imprezy odbyły się : kiermasz, licytacje i występy artystyczne. Nasza szkoła jak co roku przygotowała na kiermasz pierniczki, na licytację tort, a swój talent muzyczny zaprezentowała uczennica klasy 4 tot Zosia Wójtowicz. Przedstawiciele SU Justyna Piasecka i Damian Jakowiec wraz z koordynatorką tej akcji w ZS6 p. Agnieszką Sadzikowską godnie reprezentowali szkołę, m. in. podczas licytacji cudnego szkolnego tortu prezentowanego na załączonym zdjęciu.

Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

 • Opublikowano: sobota, 30 listopad 2019 23:19
 • Katarzyna Bartkowiak

Projekt “Turniej Trójgamiczny” odbywa się w roku szkolnym 2019/2020 (grudzień-czerwiec). Do udziału mogą zgłaszać się zespoły liczące od 8 do 15 uczniów pod opieką 1-3 nauczycieli. Celem zespołu jest realizacja autorskiego pomysłu na grę elektroniczną. Udział w projekcie jest bezpłatny, a nagrodą są warsztaty w profesjonalnym studiu gier. Za realizację projektu odpowiadają Fundacja Teatrikon oraz Fundacja Lublin Gamedev.

Projekt rozpocznie planowana na grudzień konferencja, podczas której 30 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach. 12 zakwalifikowanych drużyn będzie brało udział w szkoleniach, zjazdach i warsztatach online, które pomogą im doszlifować pod okiem specjalistów projekt gry i stworzyć jej prototyp. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: programistycznej, graficznej i designerskiej. Trzy najlepsze drużyny zwyciężą udział w profesjonalnych warsztatach z zakresu projektowania gier.

Rekrutacja trwa do 4 grudnia 2019. Regulamin rekrutacji, znajdziecie Państwo w załączniku wiadomości. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje o projekcie są dostępne pod adresem www.t3g.pl. W razie wszelkich pytań, zachęcam do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konferencja o Depresji

  

                                                                                          

W dniu 18 listopada 2019 roku Zespół Szkół Nr 6 stał się gospodarzem konferencji poświęconej  „Depresji”. Celem realizowanego projektu pod hasłem Hakuna Matata było zwiększenie świadomości o chorobie wśród młodzieży oraz przekazanie młodym ludziom narzędzi do przeciwdziałania i zapobiegania jej.

Zaproszeni eksperci, przedstawili następujące tematy:

 • Pani Sylwia Skibska - psycholog, psychoterapeuta

         „Depresyjność, a depresja w okresie adolescencji - różnice między rozwojowym kryzysem, a chorobą”.

 • Pani Anna Borkowska - psycholog, psychoterapeuta, mentor

          „Jak to jest z samooceną".

 • Pani Marta Giers - Sanecka - socjolog

         „Najtrudniej o decyzję – kilka słów o pierwszej wizycie u psychoterapeuty i samej metodzie psychoterapii i                    socjoterapii, jako skutecznej formie leczenia depresji”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z LO Nr 2 oraz z ZS NR6 w Szczecinie, łącznie przedstawiciele z różnych klas stanowili grupę około 80 osób. 

Partnerami całego wydarzenia był:

 • Portal infoludek.pl 
 • Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie 
 • Qualia Caffe
 • Przedszkole nr 66 pod Kasztanem
 • Grupa filmowa KADR

Inicjatorem powyższego przedsięwzięcia była uczennica naszej szkoły Justyna Piasecka, która jednocześnie jest członkiem zespołu realizującego projekt wraz z Hanna Bednarską (kierownikiem zespołu), Martą Makarewicz, Weroniką Borowiak, Patrycją Mruczkiewicz (zdjęcia), Ewą Konieczną (autorem grafiki) i Adamem Wiśniewskim (grupą filmową KADR)

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Adamowi Grzegrzółce za umożliwienie przeprowadzenia projektu.

Zapraszam do skorzystania z poniższych informacji zawartych w linkach:

https://infoludek.pl/zdrowie/depresja-moze-dotknac-kazdego-rusza-operacja-hakuna-matata/

https://infoludek.pl/zdrowie/operacja-hakuna-matata-rozmowa-z-ekspertka-o-depresji-i-zdrowiu-psychicznym/

https://infoludek.pl/zdrowie/operacja-hakuna-matata-rozmowa-z-ekspertka-o-depresji-wychowaniu-i-roli-rodzicow/

  

                                                                   Opiekunowie konferencji:

                                                                                                         Izabella Więch

                                                                                                         Patrycja Kosińska Lampka

                                                                                                          Iwona Walczak

                                                                                                         Monika Kroehnke

Podkategorie

Strona poświęcona tematyce na zajęciach informatyki: Lekcje informatyki:tematy i ćwiczenia

Witaj, 

ta strona poświęcona jest matematyce. Znajdziesz tutaj:

- karty pracy, zestawy ćwiczeń- Bank Zadań

- komunikaty i ważne informacje o dodatkowych zajęciach z  matematyki

- odnośniki do stron o tematyce matematycznej

Zapraszamy!

Zespół nauczycieli matematyki