Zakończenie roku szkolnego 2020

Rok szkolny 2019/2020 był rokiem pełnym zmian i wyzwań dla całej szkolnej społeczności, dlatego z takim utęsknieniem czekaliśmy na dzień 26 czerwca – dzień zakończenia zajęć. Mimo że w tym roku szkolnym zakończenie miało zupełnie inny charakter – wychowawcy rozdali uczniom świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły z zachowaniem sanitarnych obostrzeń - nie zabrakło gratulacji i podziękowań za pracę w minionym roku szkolnym. Nauczyciele pogratulowali uczniom sukcesów i osiągnięcia wysokich wyników w nauce, Rada Rodziców ufundowała nagrody prymusom i uczniom, którzy mieli 100% frekwencję.

Pożegnanie Absolwentów 2020

Tegoroczne pożegnanie absolwentów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia oraz czwartych Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego z powodu pandemii koronawirusa miało nietypowy charakter.  W dniu 25 czerwca Dyrektor szkoły pan Adam Grzegrzółka podczas uroczystych spotkań wychowawców z każdą klasą z osobna z zachowaniem obowiązujących procedur dot. bezpieczeństwa wręczył świadectwa ukończenia szkoły branżowej i technikum, a także nagrody, listy gratulacyjne i wyróżnienia za wyniki w nauce i szczególną działalność na rzecz szkoły. Filmową niespodziankę dla uczniów przygotowała pani Jolanta Drewniak.

Czytaj więcej: Pożegnanie Absolwentów 2020

Otyłość to choroba XXI wieku

Młodzież Gastronomika przywitała uczniów z najstarszych klas szkół podstawowych podczas Dni Otwartych Szkoły zdrowym poczęstunkiem z własnoręcznie zrobionych kanapek z pastą z: soczewicy, makreli oraz twarożku.

Nasza młodzież swoją dyskusję na temat przeciwdziałania otyłości rozpoczęła od zaleceń zdrowotnych w oparciu o aktualne wytyczne WHO. Spotkanie wzbogacone było o propozycje zamiany produktów tuczących na ich odpowiedniki mniej kaloryczne według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ.

Wśród informacji znalazły się przepisy oraz grupa produktów ułatwiająca osiągnięcie właściwej masy ciała. Uczniowie zwrócili też uwagę na najczęstsze żywieniowe grzeszki obecne wśród nastolatków.  Opracowane materiały przygotowane były na podstawie informacji zaczerpniętych z danych udostępnionych przez Swiss Contribution i IŻŻ w ramach programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”

Uczniowie z klas: 1a, 2b, 2c i 3b tżug podsumowali swoje działania quizem przeprowadzonym dla młodszych kolegów, a zwycięzcy, których była większość mogli skorzystać z dodatkowych niespodzianek przygotowanych na tę okazję w postaci zdrowych smakołyków. Całość działań okraszona była pozytywna energią.

Koordynator Promocji Zdrowia w ZS Nr 6 w Szczecinie Monika Kroehnke

Odwołanie Olimpiady Promocji Zdrowia

• Opublikowano: poniedziałek, 06 kwiecień 2020 10:57
  • Monika Kroehnke

W związku z bieżącą sytuacją w kraju i wprowadzeniem stanu epidemii Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, stosując się do zaleceń władz, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób, które miałyby wziąć udział w Wydarzeniu, podjął decyzję o odstąpieniu od organizacji w roku szkolnym 2019/2020 etapu okręgowego i Finału XXVIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Monika Kroehnke

Podkategorie

Strona poświęcona tematyce na zajęciach informatyki: Lekcje informatyki:tematy i ćwiczenia

Witaj,