Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940"

W piątek, 24 kwietnia br. ogłoszono wyniki konkursu upamiętniającego Zbrodnię Katyńską w jej 80. rocznicę. Wydarzenie zainicjowała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a w Komitecie Honorowym znaleźli się: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, szefowie resortów obrony, spraw wewnętrznych i administracji oraz Prezes IPN.

Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940" rozpoczął się 1 lutego br. Skierowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Młodzież miała możliwość przygotowania prac w dwóch kategoriach: plastycznej – w formie projektu kartki pocztowej oraz pracy pisemnej „Dlaczego nie wolno nam zapomnieć o Katyniu?”. Na konkurs wpłynęło blisko 700 zgłoszeń: 208 prac literackich oraz 431 prac plastycznych.

Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Magdalena Wyder i Dominik Markiewicz z klasy I tot p, którzy otrzymali podziękowania za udział od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy oraz od Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pani Elżbiety Witek. Gratulujemy uczniom i wychowawcy klasy p. Agnieszce Ratajczak.