Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Opublikowano: poniedziałek, 16 marzec 2020 13:39
  • Katarzyna Bartkowiak

3 marca 2020 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z prezesem Fundacji Niezłomni panem Wojciechem Łuczakiem, które odbyło się w auli naszej szkoły.

W czasie spotkania zaproszony gość przybliżył młodzieży sylwetki i działalność żołnierzy powojennego polskiego podziemia niepodległościowego.

Wiele czasu podczas spotkania poświęcono na charakterystykę działalności fundacji, która zajmuje się poszukiwaniem, ekshumacją i identyfikacją genetyczną szczątków ofiar reżimu komunistycznego. Nasi uczniowie z uwagą wysłuchali założeń projektu „Niezłomny jest w Tobie” prowadzonego z Polską Bazą Genetyczną, która ma na celu zbieranie informacji na miejsc pochówku ofiar i ich identyfikacji.

Współpracę z Fundacją Niezłomni zapoczątkowali uczniowie klasy 1 cTżug, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w kweście na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Niezłomnych.