Kreatywne warsztaty lodowe

Uczniowie  Zespołu Szkół Nr 6 z klas   Branżowej Szkoły Zawodowej, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarskiego, zostali zakwalifikowani do Projektu edukacyjnego "Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream". Organizatorem jest producent lodów Nestle Schöller, przy pomocy Zespołu Szkół Gastronomiczno - Spożywczych w Olsztynie.

Młodzież klas gastronomicznych od lutego do czerwca bieżącego roku szkolnego, na spotkaniach będzie kreować autorskie desery lodowe wraz z recepturą.

Celem warsztatów jest:

  • rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów,
  • wspieranie uczniów w ich rozwoju osobistym,
  • zwiększenie atrakcyjności i jakości kształcenia w szkole,
  • poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu komponowania deserów na bazie lodów ,,Schöller Ice Cream ”,
  • wypracowanie autorskich receptur na kreatywny deser lodowy z wykorzystaniem lodów ,,Schöller Ice Cream’’.

Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji  lody o smaku pomarańczowo- czekoladowym, waniliowe, waniliowe z syropem klonowym jogurtowo-winogronowe. Warsztaty rozpoczęli od degustacji i oceny ich wyglądu, smaku oraz konsystencji. Zapoznali się z literaturą dotyczącą deserów lodowych oraz zasadami foodpairing, które pozwoliły stworzyć wyśmienite kreacje. Komponując desery lodowe uczniowie wykorzystują dodatki w postaci owoców, śmietanki, czekolad, orzechów, bakalii, polew, „ziemi i gąbki jadalnej” o rozmaitych smakach, samodzielnie upieczonych ciastek, własnoręcznie przygotowanych dekoracji z karmelu, czekolady oraz dobierają naczynia i sztućce do ich podania.

Poniżej przedstawiam fotorelację z pierwszych zajęć w ramach projektu" Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream", które odbywają się w ramach Koła Młodego Cukiernika.

https://zs6.szczecin.pl/galeria-foto/kreatywne-warsztaty      

Opiekun projektu mgr inż. D. Sękalska